Choď na obsah Choď na menu
 


Gospelový festival poď za mnou

5. 12. 2013


V sobotu 16. novembra do Domu kultúry Čadca zavítalo množstvo prevažne mladých ľudí, ktorí prišli na gospelový festival Poď za mnou. V poradí už štvrtý ročník priniesol nové skupiny, ako aj nový organizačný tím, v ktorom spolupracovali mladí ľudia z viacerých spoločenstiev Žilinskej diecézy. Festival otvorila začínajúca skupina Change, ktorú tvorí pätica mladých talentov z Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline. Druhou v poradí bola domáca skupina Dizraeli, ktorá aj tento rok hudobne potešila svojich verných fanúšikov. Formácia Efata band z Považskej Bystrice prišla na festival ako hosť a priniesla nielen dobrú hudbu, doprevádzanú širokým spektrom hudobných nástrojov, ale aj osobné svedectvá o veľkých Božích skutkoch v ich životoch. Nebolo to však len o hudbe, ale aj o slove povzbudenia, tentokrát od Peťa Broza (koordinátor ZKSM, líder spol. Eliáš) na tému: "Život, ktorý chceš žiť." Prednáška smerovala k rozhodnutiu začať nový život v objatí nášho Otca, ktorý sa stará o svoje deti a dáva im len dobré veci. Počas záverečných chvál, vedených skupinou Betel z Hlohovca, mal každý možnosť uskutočniť toto rozhodnutie vo svojom srdci a celý večer sa tak niesol v duchu modlitby. Na festivale si tak každý našiel to svoje: pre deti to bol detský kútik, v ktorom mohli rozvíjať svoju kreativitu, dobrá hudba a slovo povzbudila mládež a starších a z pohľadu organizátorov vnímame ovocie v podobe spolupráce mladých ľudí z rôznych spoločenstiev, ktorí dokážu obetovať svoj čas a prostriedky a bojovať za stratených. Táto jednota a ochota spolupracovať na spoločnom diele lásky je aj jedným z atribútov Cirkvi - spoločenstva spoločenstiev, ktoré sa nám podarilo aj na tejto akcii vytvoriť. Tešíme sa na ďalší ročník.

viac foto na   Aj na Google+Google+

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.