Choď na obsah Choď na menu
 


24. nedeľa v období cez rok

13. 9. 2009
 • Slávime 24. nedeľu v "období cez rok". Dnes o 16.00 hod. ste srdečne pozvaní do kostola vo Vysokej na koncert mládežníckeho spevokolu Shema z Kysuckého Nového Mesta. Koncert sa uskutoční z dôvodu blížiacich sa hodov farnosti, ktoré budú na budúcu nedeľu a pondelok, ďalej z príležitosti 390. výročia prvej písomnej zmienky Obce. Po koncerte si budeme môcť uctiť relikvie, bl. Zdenky Schelingovej, ktoré sa v týždni umiestnia do obetného stola farského kostola. Po koncerte budete mať možnosť si zakúpiť aj cédečko zboru. Koncert má aj rozmer podpory. Dobrovoľným milodarom podporujeme novú maľovku kostola.
 • Liturgický kalendár:
  V St., Pi. a So. sú jesenné kantrové dni. Obsahom je poďakovanie Pánu Bohu za úrodu.
  Po.: neprikázaný sviatok Povýšenie sv. Kríža.
  Ut.: slávnosť Sedembolestnej Panny Márie - patrónky Slovenska. Sv. omše, keďže je aj štátny sviatok sú ako v nedeľu: 7.15, 9.30 a 11.00 hod.(H.K)
  St.: spom. sv. Kornélia, pápeža a sv. Cypriána, biskupa - mučeníkov.

 • Sv. omše:
  Vysoká: večerné St. a Pi - 17.45, ranné: Po., Št. a So.: 6.30, Ut. a Ne.: 7.15 a 9.30 hod.
  Semeteš: Ut.: nebude.
  H.Kelčov: Ut.: 11.00, Pi.: 6.45, So.: 17.00 hod.( s pl. nedele, keďže sú vo farskom kostole hody)
  Sviatosť manželstva si v sobotu pri sv. omši o 14.30 hod. vyslúžia:
  Ján Lukáč s Gabrielou Kavalkovou. Sprevádzajme novomanželou vo svojich modlitbách a obetách. Sv. Joachim a Anna, orodujte za nich.

  Vysoká- V piatok o 16.30 vo farskej klubovni je nácvik spevokolu. Žiaci i deti sú srdečne pozvané.
  H.Kelčov- V sobotu o 15.30 v kostole je nácvik spevokolu. Žiaci i deti sú srdečne pozvané.
 • Máte možnosť si zakúpiť nové číslo Kn a časopis „Aha“.

 

 • Budúca nedeľa v našej farnosti má slávnostnú atmosféru. Náš chrámu a my spolu s ním slávime - patrocínium sv. Matúša, apoštola a evanjelistu. Máme hody. Vyvrcholením hodových slávnosti bude slávnostná sv. omša v pondelok 21.septembra o 17.00 hod., ktorú bude celebrovať Mons. Tomáš Galis, žilinský diecézny biskup, kde náš farský kostol bude konsegrovaný - teda posvätený.( môžeme za obvyklých podmienok získať plnomocné odpustky: sv. spoveď, aj v blízkej minulosti + vylúčiť akúkoľvek náklonnosť k hriechu + sv. prijímanie + modlitba na úmysel sv. otca + modlitby:vyznanie viery a Otče náš)