Choď na obsah Choď na menu
 


6. veľkonočná nedeľa

17. 5. 2009

  • Slávime 6. veľkonočnú nedeľu.
  • Liturgický kalendár:

      Modlitba sv. ruženca je 35. min. pred sv. omšami.

      V Po., Ut. a St. sú prosebné dni. Úmyslom týchto dní je prosba Pána Boha za úrodu. Aj my  myslime na tento úmysel vo svojich obetách a modlitbách.

     Št.: cirkevne prikázaný sviatok Nanebovstúpenie Pána, ktorý každého kresťana - katolíka viaže pod ťažkým hriechom účasťou na sv. omši. Sv. omše: vo Vysokej - 7.30 a 17.45 hod., H.Kelčov - 15.30 hod.

     Májová pobožnosť:

      Vysoká: po sv. omši

  • H.Kelčov: Št. a Pi.: 15.30, Ne.:11.00 hod.

 

  • Máte možnosť si zakúpiť nové číslo Kn a časopis „Aha“.
  • Pripravuje sa farská púť do Fatimy: čas - v mesiaci November po Dušičkových sviatkov, doprava - lietadlom, cena - 380 euro, Kto by mal záujem môže sa prihlásiť v sakristií kostola do konca mája, záloha - 20 euro.
  • Budúca nedeľa je 7. veľkonočná, zároveň nedeľa katolíckych medií. V našej farnosti zbierka na katolícke média, ktorá je vyhlásená B.Ú. v Žiline sa prekladá neskôr, aby zbierky neboli tak po sebe. Včas to dám vedieť. V našej farnosti je na budúcu nedeľu celofarská poklona k Sviatosti Oltárnej. Už dnes si zadeľte čas tak, aby ste na toto stretnutie s Pánom Ježišom nezabudli. Sviatosť oltárna sa vystaví po sv. omši o 9.30. Záverečné požehnanie bude spojené s májovou pobožnosťou.

Ohľadom maľovky kostola:
na stredu o 18.00 hod. by som prosil ochotné ženy a staršie dievčatá o upratanie kostola po maliarov.