Choď na obsah Choď na menu
 


Siedma nedeľa v období cez rok

22. 2. 2009

 

Slávime 7. nedeľu v období cez rok.

  • Liturgický kalendár:

Modlitba sv. ruženca je 35. min. pred sv. omšami.

Po.: spom. sv. Polykarpa, biskupa a mučeníka.

St.: je popolcová streda. Začiatok 40. dňového pôstneho obdobia, zároveň je to aj deň pokánia a zdržovania sa mäsitého pokrmu. Pri sv. omšiach sa bude požehnávať popol a na znak začiatku pôstneho obdobia sa ním aj poznačíme. Sv. omše: Vysoká - 17.45, H.Kelčov - 15.30 hod.

V pôstnom období býva duchovne hlboká pobožnosť krížová cesta. Sú to posledné udalosti života Pána Ježiša. Radi na túto pobožnosť prichádzajme. Rodičia, povzbudzujte svoje deti a bude im vzorom a príkladom. Pobožnosť K.c. na Vysokej bude bývať v piatok o 17.00 hod., v Hornom Kelčove v piatok o 15.00 hod., v utorok na Semeteši.

  • Sv. omše:

Vysoká: Po, St. a Pi.:17.45, Ut.,Št. a So.: 6.30 hod., Ne.:7.15 a 9.30 hod.

Semeteš: Ut.: 16.00 hod.

H.Kelčov: St., Pi.: 15.30, Ne.:11.00

 

H.Kelčov: V sobotu o 15.30 bude spevokol. Deti ako i mladí sú srdečne pozvaní.

  • K sviatosti manželstva sa pripravujú:

Jozef Dedík zo Žilini zo Zuzanou Hejčíkovou z Vysokej. Kto by vedel o cirkevno - právnej prekážke nech to ohlási na F.Ú.

  • Máte možnosť si zakúpiť nové číslo KN a nové číslo časopisu "Aha".
  • Budúca nedeľa je 1. pôstna, zároveň prvá nedeľa mesiaca Marec. Biskupským úradom v Žiline je vyhlásená celoslovenská jarná zbierka na potreby SKCH. DsPBz.