Slávnosť Najsvätejšej Trojice

7. 6. 2009

• Slávime slávnosť Najsvätejšej Trojice. Naša mladá Žilinská diecéza prežíva v hlavnom kostole diecézy - v katedrále hody.

Zároveň je to prvá nedeľu v mesiaci Jún. Prvonedeľná zbierka na kostol sa prekladá na budúcu nedeľu. Milodarom prispievame na maľovku farského kostola. DsPBz.

Št.: cirkevne prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Každého kresťana - kat. viaže pod ťažkým hriechom účasťou na sv. omši. Sv. omše: Vysoká 7.30 a 17.45 hod. H.Kelčov 15.30 hod. Za priaznivého počasia po večernej sv. omši budú aj „oltáriky" okolo kostola. Deti nech si zoberú lupienky z kvetov na procesiu. Zvlášť pozývam Vás deti, ktoré pôjdete na prvé sv. prijímanie. Preto by som prosil ochotných farníkov o prípravu oltárikov.

So.: spom. sv. Antona Paduánskeho, kňaza.

Modlitba sv. ruženca je 35. min. pred sv. omšami.

•  Sv. omše v tomto týždni:

• Vysoká: Po. a Pi.: 6.30 hod., Št.: 7.30 a 17.45, Ne.: 7.15, 9. 30 hod.( ut., st. a so. sv. omše vo farskom kostole nebudú z dôvodu maľovania kostola)
    Semeteš: Ut.: 16.00 hod.
    H.Kelčov: Št.: 15.30, Ne.:11.00 hod.

V sobotu o 15.30 hod. je nácvik spevokolu. Deti, ktoré pôjdu k prvému sv. prijímaniu, ale i ostatné deti a mládež sú pozvané

Ohľadom maľovky kostola:
- poďakovanie i prosba: na stredu o 18.00 hod. by som prosil ochotné ženy a staršie dievčatá o upratanie kostola po maliarov.